Antrieji „Friends“ programos metai pasibaigė nuotoliniu būdu

Kartu su 2019/2020 mokslo metais pasibaigė ir du metus trukusios „Friends“ programos veiklos. Karantinui pakoregavus mokymosi procesą, programos mokykloms teko atremti nuotolinio mokymosi iššūkį ir paskutinįjį mokymų etapą užbaigti žinių semiantis internetu. Taip mokymus pabaigė net 39 grupės. FRIENDS mokyklų darbuotojai ne tik stiprino reagavimo į patyčių situacijas mokykloje ir internete įgūdžius, bet ir išbandė keletą priemonių, padėsiančių ir nuotoliniame darbe su mokiniais. Tačiau visą planuotą programą išeiti spėjo ne visos mokyklos, tad ji tęsis ir rudenį.

„Friends“ programa – tai visą mokyklos bendruomenę įtraukianti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa, kurios tikslas – suteikti mokyklos bendruomenei žinių, įgūdžių ir priemonių mažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas ugdymo įstaigoje.

 

„Friends“ patyčių prevencijos programos diegimas 20 Lietuvos mokyklų vykdomas Europos socialinio fondo finansuojamo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr.09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis.