Baigėsi pirmieji mokslo metai, per kuriuos 20 Lietuvos mokyklų diegta „Friends“ patyčių prevencijos programa

„Vaikų linija“, prieš dvejus metus pradėjusi bendradarbiavimą su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“, 2018/2019 mokslo metais 20 atrinktų Lietuvos mokyklų pradėjo diegti specialiai Lietuvai adaptuotą „Friends“ patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programą.

Prieš metus paskelbus kvietimą mokykloms įgyvendinti šią prevencinę programą, norą pareiškė 120 mokyklų iš visos Lietuvos – iš jų buvo atrinkta 20. Įsibėgėjus 2018/2019 mokslo metams, 20 programą pradėjusių diegti mokyklų pradėjo vykdyti anonimines apklausas. Moksleiviai ir darbuotojai atsakinėjo į klausimus apie saugumo jausmą mokykloje, patyčių ir kitokio žeminančio elgesio patirtis.

Nuo šių metų sausio „Vaikų linijos“ komanda ėmė lankytis atrinktose ugdymo įstaigose ir organizuoti programos diegimo veiklas. Susitikimuose sudalyvavo 1878 moksleiviai, 316 tėvų, globėjų, rūpintojų, 666 mokyklų darbuotojai. Per mokslo metus įvyko apie 80 mokymų klasių auklėtojams, kuriuose buvo pristatytos „Friends“ programos Užduočių knygos darbui su klase, ir visiems mokyklos darbuotojams apie patyčių prevenciją, kuriuose dalyviai analizavo apklausos duomenis bei strategavo, kokių pokyčių norės siekti savo mokykloje per artimiausius dvejus programos įgyvendinimo metus, o taip pat apie reagavimą į patyčių situacijas.

Po vasaros poilsio naujaisiais mokslo metais „Friends“ programą diegiančios mokyklos imsis naujų veiklų: vėl bus atliekamos apklausos, siekiant išsiaiškinti vykstančius pokyčius, bus vykdomi nauji susitikimai su mokyklos bendruomene: moksleiviais, tėvais, administracija, pedagogais ir kitais darbuotojais.

„Friends“ programa yra ilgalaikė, visą mokyklos bendruomenę įtraukianti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa, kurios tikslas – suteikti mokyklos bendruomenei žinių, įgūdžių ir priemonių mažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas ugdymo įstaigoje.

„Friends“ patyčių prevencijos programos diegimas 20 Lietuvos mokyklų vykdomas Europos socialinio fondo finansuojamo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr.09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis.