Visos naujienos

2019 metais įvyks jau trečiasis Pasaulio forumas prieš patyčias (World Anti-bullying Forum)

 2019 birželio 4-6 dienomis Airijos sostinėje įvyks Pasaulio forumas prieš patyčias (World Anti-bullying Forum). Pastarąjį renginį jau trečius metus inicijuoja Švedijos nevyriausybinė organizacija „Friends“.  

Kaip ir praėjusius dvejus metus, į Forumą susirinkę garsiausi patyčių prevencijos ekspertai iš įvairių šalių dalinsis savo patirtimi bei naujausiomis žiniomis apie patyčių stabdymą ir jų prevenciją.

2019 m. vyksiančio Pasaulio forumo tikslas plėtoti tarpkultūrinius ir tarpvalstybinius dialogus, kviečiant dalintis patyčių prevencijos patirtimi ir žiniomis apie prevencijos galimybes.

Kviečiame apsilankyti Pasaulio forumo prieš patyčias internetiniame puslapyje ir sužinoti daugiau informacijos.

Nepritarti patyčioms drąsina net trys Lietuvoje adaptuotos „Friends“ socialinės reklamos

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija“, pasitelkus Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“ patirtį, pristatė tris socialines reklamas, kuriose kartu su būriu vaikų stabdyti patyčias kviečia televizijos bei radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, aktorius Audrius Bružas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis.Socialinėse reklamose rodomos patyčių tarp vaikų situacijos ir galimos aplinkinių reakcijos, kurios padeda stabdyti šį žeminantį elgesį.

Socialinėje reklamoje „Raudonplaukis“ vaikai skatinami rasti sau priimtiną būdą, kaip parodyti nepritarimą vykstančioms patyčioms ir suteikti taip reikalingą palaikymą patyčias patiriantiems bendraamžiams. Šios reklamos lietuviškame variante įsiamžinusi televizijos ir radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė puikiai žino, ką reiškia išgyventi patyčias, todėl nuoširdžiai kviečia visus reaguoti ir prisidėti, kad patyčių mažėtų.

Kokį poveikį vykstančios patyčioms gali turėti atsakinga visų aplinkinių reakcija, galima pamatyti kitoje kampanijos socialinėje reklamoje „Kartu“. Nesulaukę palaikymo ir pajutę aplinkinių nepritarimą, patyčių iniciatoriai praranda savo galios pojūtį ir nustoja tyčiotis. Šioje socialinėje reklamoje sudalyvavęs aktorius Audrius Bružas įsitikinęs, kad kiekvienas mūsų galime ir turime parodyti nepritarimą patyčioms, taip kurdami saugesnę aplinką tiek vaikams, tie suaugusiems.

„Vaikas, kuris nesijaučia komfortabiliai, yra ignoruojamas ar patiria patyčias, nebus šimtu procentų atsidavęs komandai. Todėl labai svarbu pačioje pradžioje tai pamatyti ir, kaip mes sakome, „nukirsti“, – teigia Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis, trečiojoje socialinėje reklamoje kviesdamas vaikus netylėti, o suaugusiuosius – kuo skubiau sustabdyti matomas patyčias.

 

 

 

 

Nuo kitų mokslo metų 20 mokyklų diegs „Friends“ prevencijos programą

„Vaikų linija” pakvietė 20 Lietuvos mokyklų  2018-2020 metais diegti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programą „Friends“. Programa bus diegiama remiantis geriausia Švedijos specialistų, dirbančių patyčių prevencijos srityje, patirtimi ir praktika.

Programa „Friends“ – viena geriausiai žinomų patyčių prevencijos programų Skandinavijos šalyse, sukūrusi mokomosios medžiagos paketus skirtus visai mokyklos bendruomenei. „Friends“ programa yra ilgalaikė, visą mokyklos bendruomenę įtraukianti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencijos programa, kurios tikslas – suteikti mokyklos bendruomenei žinių, įgūdžių ir priemonių mažinant patyčių ir kitokio žeminančio elgesio apraiškas ugdymo įstaigoje.

„Friends“ programos įgyvendinimo metu bus vykdomos įvairios veiklos: mokinių ir visų mokyklos darbuotojų anoniminė anketinė apklausa, mokymai mokyklos bendruomenės nariams, mokinių tėvams/globėjams, klasių auklėtojams/kuratoriams ir kt.  

„Vaikų linija“ pradeda bendradarbiavimą su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“

„Vaikų linija“, jau trylika metų vykdanti kampaniją „BE PATYČIŲ“, pradeda bendradarbiauti su Švedijos organizacija „Friends“, kuri jau 19 metų sėkmingai dirba patyčių prevencijos srityje. Prieš žiemos šventes Švedijos ambasadoje iškilmingai pasirašyta „Vaikų linijos“ ir „Friends“ bendradarbiavimo sutartis, kurią pasveikino naujoji Švedijos ambasadorė Lietuvoje J.E. Maria Christina Lundqvist.

„Patyčių paplitimas tarp Lietuvos paauglių yra vienas didžiausių, lyginant su kitomis Europos ir Šiaurės Amerikos šalimis. Jau trylika metų vykdydama kampaniją „BE PATYČIŲ“, „Vaikų linija“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir pasiūlyti efektyvių būdų, kaip vykdyti patyčių prevenciją, – teigė „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Labai džiaugiamės, pradėdami bendradarbiavimą su patyčių prevencijos srityje didelį įdirbį turinčia organizacija „Friends“. Tikime, kad pasinaudodami ir sau pritaikydami sėkmingą švedų patirtį, galėsime pasiūlyti Lietuvos mokykloms efektyvią patyčių prevencijos programą.“

friends.vaikulinija.lt svetaitėje – patyčių prevencijos galimybės Lietuvoje

Rugsėjį pradėjo veikti nauja interneto svetainė friends.vaikulinija.lt, pristatanti Švedijos patyčių prevencijos programą „Friends“ ir jos taikymo galimybes Lietuvos mokyklose.

Šioje interneto svetainėje pateikta informacija apie „Friends“ patyčių prevencijos programą, jos įgyvendinimo mokykloje etapus, pristatoma programos metodinė medžiaga. Taip pat lankytojai gali rasti aktualios informacijos apie patyčias, jų prevencijos taikymo galimybes mokyklose bei Lietuvos įstatymus, draudžiančius patyčias.

Švedijos patyčių prevencijos programą „Friends“ Lietuvoje adaptuoja ir diegia emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Šios svetainės sukūrimas finansuotas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

X